ALMANYA FRANKFURT M A T H E M A T I KUM  MÜNIH L E G O L A N D VE AKTIVITELER

Mathematikum Frankfurt  un  60km  kuzeyindeki merkezinde, Giessen yer almaktadır.Matematiğin mantığı ve  sayısallığı günlük hayatta ve derslerde nasıl kolayca kullanılabilir ??  matematiğin  Zorlu bulmaca, dev sabun kabarcıklar, aldatıcı aynalar, gizemli köprü ve daha fazlası: Matematiğin  eğlenceli yanına göz atın ve 150'den fazla interaktif sergileri görerek ve uygulayarak hissedin.Giessen Mathematikum her yaştan insana hitap eden   mükemmel bir yer. Bu gezi ile  matematiğin  farklı bir tarafını yaşayın! "Hands-on" kendi başınıza yapabileceğiniz ve deneylerin şaşırtıcı olayları burda yaşayacaksınız. Nasıl bir köprü herhangi bir çivi, tutkal, halat veya diğer araçları kullanmadan inşa edilebilir? GÖRÜN Sizde yapın. Hem görsel hem deneysel uygulamalar ile okulunuzdaki MATEMATIK –FIZIK –BILIM ile  her konu artık  size yabancı  ve zor olamayacaktır.

LEGOLAND IN MUHTESEM DÜNYASINDA EGLENCEYE VARMISINIZ ??

LEGOLAND dünyanın en büyük eğlence merkezlerinden biri olarak ve devasa boyutlarda inanilmaz legolar ile karşı karşıya kalacaksınız.LEGOLAND  7 bölgeye bölünmüş. Bölgeler korsanlar, şövalyeler, maceracılar, imagination gibi temalar ile şekillendirilmiş.  Parkın merkezinde Miniland olarak adlandılrılan aralarında Almanyanın görülesi mekanları olduğu gibi Venedik, Star Wars ve Hollandanın klasik yapıtları da LEGO taşları ile kurulmuş bir alan bulunmaktadır. Binlerce legolar ile isteğinize bagli şekiller yapabilir ve istediğiniz legolardan satın alabilirsiniz.

Çocuklar Dschungel X-pedition olarak adlandırılan 8 kişilik bot ile su kaydırağından büyük keyif aldılar. Islanma eşiğini bir kez aştığınız zaman işin dönüşü yok sayılır LEGO fabrikasında minik taşların yapımı ince ayrıntısına kadar anlatılırken, çocuklar ekranların düğmelerine basarak görselleri canlandırabiliyorlar. Fabrika çıkışında kendinizi yedek parça deposunda buluyorsunuz.

 

PROGRAM 

1. Gün : 19:00 İstanbul’dan hareket

2. Gün 12:00 SIRBISTAN - BELGRAD OTELE YERLESME . Akşam şehir gezisi (AZIZ SAVA KATEDRALI – ULUSAL TIYATRO – BAYRAKLI CAMI – KALE -  OSMANLI EVLERI)

3. Gün : 10 Sabah kahvaltısı 17:00 AVUSTURYA - VİYANA OTELE YERLESME ve şehir turu (STAPHAN KATEDRALİ, GRABEN, HOSFBURG SARAYI,PARLEMENTO)
4. Gün 10:00 Kahvaltı sonrası Viyana otelden ayrılış 15:00 ALMANYA MUNIH OTELE YERLESME Münih tarihi ve turistik gezi .MARIENPLATZ –ASAM KILISESI –NEW TOW HILL –DEUTSCH MUSEUM -

5. Gün : 10 Sabah kahvaltısı Münih LEGOLAND gezisi serbest zaman Akşam yemeği otelde. OTELDE KONAKLAMA

6. Gün : 10 Sabah kahvaltısı Münih ten ayrılış. FRANKFURT OTELE YERLESME tarihi ve turistik yer gezisi otelde  akşam yemeği. FRANFURT DOM KATEDRALI –ROMERGERG MEYDANI-ST.PAUL- ALTE OPERE.

7. Gün  : 10 Sabah kahvaltısı MATHEMATIKUM BILIM+DENEY bilimgezi akşam otelde yemek. OTELDE KONAKLAMA.

8. Gün :  10 Sabah kahvaltısı  15:00 ÇEK CUMHURİYETİ - PRAG OTELE YERLESME ve şehir turu (KALE, STARE MESTO, KARL KÖPRÜSÜ, VITUS KATEDRALİ, ASTRONOMİK SAAT,  KULE

9. Gün : 10 Sabah kahvaltısı 17:00 MACARİSTAN - BUDAPEŞTE şehir turu. 21:00 Kahvaltı sonrası Budapeşte’den ayrılış (KAHRAMANLAR MEYDANI, BUDA KALESİ, MATTIAS KİLİSESİ, GELLERT TEPESİ VE KALESİ)                
10 Gün : 23:00  İSTANBUL’ a varış,

Dileyen ücreti 4 taksit ile ödeyebilir. Katılımcılar  listeye  ilk taksit 200 Euro ödeyerek girerler.

 ÜCRETİ KAPSAYAN HIZMETLER : Lüks otobüs Koltuk sigortası Avrupa seyahat sigortası koltuk TV-video  otoban ve gümrük ücretleri, otellerde ***  kahvaltı + akşam yemeği, LEGOLAND – MATHEMATIKUM giriş ücretleri profesyonel rehberlik ücretleri ve şehirlerde yazılı gezilecek yerler. Otobüste içecek ikramı.

 ÜCRETİ KAPSAMAYAN HIZMETLER : yolculuk boyunca yiyecek ihtiyaçları. Müze giriş ücretleri, Pasaport, vize ve vize takip ücretleri. Çıkış fonu 15TL Yeşil pasaporta vize yoktur.

UÇAK ILE TURLARIMIZ

20-24 HAZIRAN             : 2 GECE FRANKFURT + 2 GECE MUNIH    18-22 TEMMUZ             : 2 GECE FRANKFURT + 2 GECE MUNIH 

Tura dahil olanlar : Uçak gidiş - dönüş ücreti ( gidiş Frankfurt –dönüş Münih)  – havaalanı transferleri ve gezi transferleri – otelde ***  konaklama 2-3 odalar kahvaltı + akşam yemeği. MATEMATIKUM ve LEGOLAND giriş ücretleri. Gezilerde yazılan yerler ve yerel rehberlik hizmetleri 15 kişide bir kişi görevli öğretmen ve tur görevlisi. ( dileyen velileri ile gelebilir)

Bilim G E Z I BILIM & KULTUR ORGANIZASYONLARI : Adres : Rasimpasa mah Macit erbudak sok : 34/1 Kadıköy ISTANBUL

 Tel : 0216 346 13 54   Fax : 0216 346 13 08   www.bilimgezi.com   e-mail. gezi@bilimgezi.comBilim G E Z I

www.harmanfolk.com  www.istanbulchorus.com      www.istcup.com     kültür -dans-festival koro-muzik-Spor org

GELIN BIRLIKTE GEZELIM GÖRELIM ÖGRENELIM   I  L  I  M   G  E  Z  I  ile hayatı tanıyalım

Ana Sayfa