HOLLANDA AMSTERDAM N E M O MATEMATIK DÜNYASI

C O R P U S   INSAN VUCUDUNUN BILINMEYEN YONLERI 

 

NEMO BILIM MUZESI Hollanda Amsterdam sehrinde deniz seviyesinin 22 metre üstünde İtalyan mimar RENZO PIANO bilim müzsini bilime uygun sekilde yapılmıştır. Muze tünel ustune yapılmıştır ve dev matematiksel aynalar ile ziyaretcileri buyulemektedir.Bilim ve teknoloji müzesinde dunyanın nasıl olustugu, Koprulerin nasıl yapıldıgı, matematigin kolay cozumlerini interaktif calışma olanağı ile görerek ve uygulayarak tanıyacaksınız. Atölye çaılmaları ile yıldırım nasıl olusur, gök kuşağı nasıl olusur interaktiv ve filimler ile tanıma olanağı bulacaksınız.Birçok matematilsel aletler ile bilimin rakamlar ile tarifi, seslerin nasıl olustugu, manyetik alamların ilğinçliğini burda keşfedeceksiniz.

C O R P U S   INSAN VUCUDUNUN BILINMEYEN YONLERI

 HOLLANDA nın OEGSTGEEST sehrinde insan şeklinde 35 metre yüksekliğinde dünyanın ile  ANATOMİ MÜZESİDİR. Ziyaretçiler yedi katlı bir bina büyüklüğünde müzeye ayaktan giriliyor, kalp, ciğer, ağız, kulak ve beyin başta olmak üzere diğer organları tanıma fırsatı buluyorlar.Tüm iç organları dev şekilde görme olanağı ve doktarların rehberilk      yaptığı bu müzede obezite sorunu olan veya çok zayıf olan öğrencilere tavsiye edilmektedir. sizce insan vucudu nasıl olışmuştır ? kalp nasıl pompalanır, kasları ve damarlar nasıl hareketlidir hepsi bu müzede.

PROGRAM  

1. Gün : 19:00 İstanbul’dan hareket

2. Gün 12:00 SIRBISTAN - BELGRAD OTELE YERLESME . Akşam şehir gezisi (AZIZ SAVA KATEDRALI – ULUSAL TIYATRO – BAYRAKLI CAMI – KALE -  OSMANLI EVLERI)

3. Gün : 10 Sabah kahvaltısı 17:00 AVUSTURYA - VİYANA OTELE YERLESME ve şehir turu (STAPHAN KATEDRALİ, GRABEN, HOSFBURG SARAYI,PARLEMENTO)
4. Gün 10:00 Kahvaltı sonrası Viyana otelden ayrılış 15:00 ALMANYA MUNIH OTELE YERLESME Münih tarihi ve turistik gezi .MARIENPLATZ –ASAM KILISESI –NEW TOW HILL –DEUTSCH MUSEUM -

5. Gün : 10 Sabah kahvaltısı Munih otelden ayrılış.  19:00 Hollanda ANSTERDAMA a varış.OTELE YERLESME

6. Gün : .NEMO - CORPUS bilimsel ve anatomi gezisi..OTELE YERLESME

7. Gün  : 10 Sabah kahvaltısısonrası otelden ayrılış. amsterdam atrihi ve turistik gezi, tekne ile kanal gezisi dom katedrali ve alışveriş. 21:00 Amsterdamdan ayrılış.

8. Gün :  12:00 ÇEK CUMHURİYETİ - PRAG OTELE YERLESME ve şehir turu (KALE, STARE MESTO, KARL KÖPRÜSÜ, VITUS KATEDRALİ, ASTRONOMİK SAAT,  KULE

9. Gün : 10 Sabah kahvaltısı 17:00 MACARİSTAN - BUDAPEŞTE şehir turu. 21:00 Kahvaltı sonrası Budapeşte’den ayrılış (KAHRAMANLAR MEYDANI, BUDA KALESİ, MATTIAS KİLİSESİ, GELLERT TEPESİ VE KALESİ)                
10 Gün : 23:00  İSTANBUL’ a varış,

Dileyen ücreti 4 taksit ile ödeyebilir. Katılımcılar  listeye  ilk taksit 200 Euro ödeyerek girerler.

 ÜCRETİ KAPSAYAN HIZMETLER : Lüks otobüs Koltuk sigortası Avrupa seyahat sigortası koltuk TV-video  otoban ve gümrük ücretleri, otellerde ***  kahvaltı + akşam yemeği, LEGOLAND – MATHEMATIKUM giriş ücretleri profesyonel rehberlik ücretleri ve şehirlerde yazılı gezilecek yerler. Otobüste içecek ikramı.

 ÜCRETİ KAPSAMAYAN HIZMETLER : yolculuk boyunca yiyecek ihtiyaçları. Müze giriş ücretleri, Pasaport, vize ve vize takip ücretleri. Çıkış fonu 15TL Yeşil pasaporta vize yoktur.

UÇAK ILE TURLARIMIZ

20-24 HAZIRAN             :  4 GECE 5 GUN AMSTERDA   26-31 TEMMUZ             :  4 GECE 5 GUN AMSTERDAM

 Tura dahil olanlar :  THY Uçak gidiş - dönüş ücreti   – havaalanı transferleri ve gezi transferleri – otelde ***  konaklama 2-3 odalar kahvaltı + akşam yemeği. NEMO BILIM MUZESI CORPUS ANATOMI MUZESI  giriş ücretleri. Gezilerde yazılan yerler ve yerel rehberlik hizmetleri  Amsterdam tarihi ve turistik gezi , DOM katedrali, tekne  ile kanal gezisi,  15 kişide bir kişi görevli öğretmen ve tur görevlisi. ( dileyen velileri ile gelebilir)

Bilim G E Z I BILIM & KULTUR ORGANIZASYONLARI : Adres : Rasimpasa mah Macit erbudak sok : 34/1 Kadıköy ISTANBUL

 Tel : 0216 346 13 54   Fax : 0216 346 13 08   www.bilimgezi.com   e-mail. gezi@bilimgezi.comBilim G E Z I

www.harmanfolk.com  www.istanbulchorus.com      www.istcup.com     kültür -dans-festival koro-muzik-Spor org

GELIN BIRLIKTE GEZELIM GÖRELIM ÖGRENELIM   I  L  I  M   G  E  Z  I  ile hayatı tanıyalım

Ana Sayfa