BilimGEZİ    I Z M I R      U Z A Y    K A M P I  BilimGEZİ 

UZAY KAMPI TÜRKİYE : Dünyadaki üçüncü, orta doğu , güney doğu Avrupa, batı / orta Asya da bulunan tek uzay kampıdır.Uzay Kampı turlarının amacı; Öğrencilerimizin  Görsel anlamda FİZİK derslerinde düşüncelerini geliştirmek, anılarında inanılmaz hatıralar bırakmak ve Üniversite seçimlerinde destek olmak bu arada sosyal ve kişilik gelişimlerini sağlamaktır.

 

Öğrencilerin fen bilimlerine olan ilgisini artırmak, uzay ve uzay teknolojileri alanında bilgilendirmektir. Katılımcılar tur sırasında  eğitim merkezinde bulunan astronot simülatörlerinin çalışma prensipleri ve kullanım amaçları hakkında teorik bilgi alırlar, simülatörlerin nasıl çalıştıklarını gözlemlerler.

Katılımcıların bu programla bilgi alacakları konular: Newton’un Üçüncü Hareket Yasası, Ay’daki yerçekimi kuvveti, Astronotların uzayda neden spor yaptıkları, Astronotların neden uzay kıyafeti giydikleri,Uzayda bitkilerin nasıl yetiştirildiği,Uzay mekiğinin ısı koruma sistemleri,İlginç bilimsel deneyler gösterisi.

TUR PROGRAMI

1. Gün 23:00 Okul bahçesinde buluşup Bursa, Balıkesir, Manisa, İzmir üzerinden Kuşadasın’ a doğru yol alıyoruz.

2. Gün : Sabah kahvaltısı aldıktan sonra Izmirdeki UZAY KAMPINA varıyoruz.Aktiviyeler sonrası otele hareket ediyoruz.Otele yerleşme serbest zaman Akşam yemeği.

3. Gün : Kahvaltı sonrası Şirince köyüne varıyoruz. Bu güzel köyü gezmeye başlıyoruz. Eski Rum evleri ve çarşı alış-verişi, Buradan hareket ile Efes harabelerindeki buluntuların sergilendiği, Artemis Tapınağı ve salonu, Polyemesus bahçe alınlığı, Anadolu mezar örnekleri ve gladyatör dövüşlerinin sergilendiği bölümlerinin bulunduğu ünlü Selçuk arkeoloji müzesini geziyoruz. Gezi sonrası otele  hareket serbest zaman, akşam yemeği.

4. Gün Sabah kahvaltısını aldıktan sonra , Hıristiyanlarca kutsal hac yeri olan Meryem Ana Kilisesi ve evini ziyaret ediyoruz. Kutsal çeşme ve dilek duvarlarını görerek Buradaki çay, kahve ve fotoğraf molasının ardından istanbul a hareket ediyoruz. 23:00 istanbu a varış.

 ÜCRETİ KAPSAYAN HIZMETLER : Lux otobüs, koltuk sigortası,  içecek ikramları, Kuşadasında iki gece konaklama (2-3 kişilik odalarda,kahvaltı+akşam yemeği) Uzay kampına giriş ücretleri, deney programı, Profesyonel rehber eşliğinde  Efes-Meryem ana giriş ücretleri,  

 Dileyen okullara uzay kampı içinde 3 gun konaklamalı aktiviteli ve deney imkanlı kamp yapılmaktadır.

 

Bilim G E Z I BILIM & KULTUR ORGANIZASYONLARI : Adres : Rasimpasa mah Macit erbudak sok : 34/1 Kadıköy ISTANBUL

 Tel : 0216 346 13 54   Fax : 0216 346 13 08   www.bilimgezi.com   e-mail. gezi@bilimgezi.comBilim G E Z I

www.harmanfolk.com  www.istanbulchorus.com      www.istcup.com     kültür -dans-festival koro-muzik-Spor org

GELIN BIRLIKTE GEZELIM GÖRELIM ÖGRENELIM   I  L  I  M   G  E  Z  I  ile hayatı tanıyalım

Ana Sayfa