Categories:

Sizler de bilim meraklısı iseniz ve popüler bilim kitaplarını merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. İşte bilim ile ilgili o muhteşem kitaplar. Gelin beraber inceleyelim.

Ataların Hikayesi

Türkiye’de en çok okunan bilim kitaplarının yazarı Richard Dawkins. 4 küsür milyar yıl önceki atalarımınız evrimini anlatan bir kitap. Kitap yeryüzünün ilk insanlarının hayatlarına kadar uzanıyor. Bu alanda merakınız var ise okumanız gereken kitapların ilk başında Ataların Hikayesi gelmektedir.

Büyük Tasarım

Dünya üzerindeki bilimsel sorulara verilecek en güzel cevaplar burada. Dünyada gelmiş geçmiş bilim adamlarının ve büyük düşünürlerinin dünya ve evrenin oluşumuna dair sorularına karşı cevaplar burada yer alıyor. Ünlü fizikçi Stephan Hawking’in kaleminden yazılmış bir eser. Bilime, evrene ve gezegene merakınız var ise muhakkak okumanız gereken bir kitaptır.

Ceviz Kabuğunda Evren

Stephan Hawking’ in Zamanın Kısa Tarihi adlı kitabını biliyorsunuzdur. Bu kitap çok kısa bir sürede çok satanlar listesine girmişti. Bu kitaptan sonra sırayı Hawking’ in Ceviz Kabuğunda Evren adlı eseri almıştır. Çok kısa bir süre içerisinde en çok satanlar listesine geçen Ceviz Kabuğunda Evren kitabı kuantum mekaniğini ve buna bağlı kuramları içeriyor. Aklınızdaki soru acaba evren tasarlanabilir mi ise bu kitapta cevaplarını bulabilirsiniz. Sürükleyici bilim kurgu tadındaki kitabı kitaplığınıza eklemeyi unutmayınız.

Evrenin Dokusu

Evren nasıl oluşmuştur? Evreni oluşturan unsurlar nelerdir? Sizin de aklınızda bu ve buna benzer sorular varsa cevaplarını Evrenin Dokusu kitabında bulabilirsiniz. Uzayın yapısında ne vardır? Uzay bütün bir varlık mıdır yoksa zaman kavramı mıdır? Zaman kavramı ise geçmişe dönebilir miyiz? Kitabımızın yazarı bilimsel yazılardan ve kitaplardan aşina olduğumuz isim Brian Greene. Kitap konu olarak Newton’un ve Einstein’ in tezlerini ortak olarak birleştirip yorumlama yapıyor. Cisimlerin hareketlerini göz önünde bulundurarak kuantum mekaniği ile bağdaştırma kuruyor. Bu kitap günümüzdeki fizikçilerin de baş ucunda bulunan bir kitaptır. Uzay, evren ve kuantum hakkında merak ettiğiniz her şey bu kitapta.

Evrenin Zarafeti

Evrenin doğuşu insanoğlunun doğuşu ile başlamıştır. Evren ile sicim kuramı da paralel yürüyen olgulardır. Bilindiği üzere dünyadaki tüm matematik ve fizik profesörleri sicim kuramı üzerinde yıllardır çalışmalar yürütmektedir. Sicim kuramının önemini şöyle açıklayabiliriz. Einstein sadece sicim kuramı üzerinde 30 yılı aşkın çalışmalar yapmış ve buna bağlı olarak alan kuramı hakkında çıkarımlarda bulunmuştur. Buna ek olarak süpersicim kuramı da fizik ve evren dünyasını yakından ilgilendiren konular arasındadır. Süpersicim kuramını ise ünlü profesörler ve fizikçiler her şeyin kuramı olarak değerlendirmektedirler. Tüm bu merak konularınızın cevabı Evrenin Zarafeti adlı kitapta yer alıyor. Evrenin Dokusu adlı kitabı beğendiyseniz ondan sonra okumanız gereken kitap Evrenin Zarafeti olmalıdır.

Evrim Mi? Yaratılış Mı?

Evrim mi yaratılış mı üzerine konular insanlığın doğuşundan beri süregelmekte olan konulardır. Bu konuda detaylı bilgi almak istiyor evrimin ve yaratılışın oluşturduğu izlenimlere göz atmak istiyorsanız kütüphanenizde en üst sıralara koymanız gereken bir kitaptır. Kitap evren ve yaratılış arasındaki ilişkiye dair her soruya cevap verecektir.

Gen Bencildir Gen Bencildir kitabı ilk olarak 1976 senesinde yayımlandı. Kitabın ana konusu olan doğal seçilim hakkında bilgilendirmeler yapılmış ardından evrim anlayışı ile ilgili çıkarımlarda bulunulmuştur. Kitap tam anlamıyla bilimsel bir dil ile yazılmamış bu sebepten ötürü her kesime hitap etmektedir. Eğer gen ve evrim ile ilgili konuları merak ediyor iseniz bu kitap tam size göre.

Tags:

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Takvim
Eylül 2021
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930